Архив новостей

Разделы

Обращения граждан


Мариуполь: Стратегия развития - 2021

Видеогалерея

Афиша выходного дня

Центр предоставления административных услуг

Общественный совет

Калькулятор субсидий

Контакт-центр г.Мариуполь

Фотогалерея

Мариупольское муниципальное "Радио Приазовья"
Державна підтримка енергозбереження
Государственный реестр избирателей
Телефон доверия
Новости
Що об’єднує такі різні Вінницю та Маріуполь?! (ФОТО)

Що об’єднує такі різні Вінницю та Маріуполь?! (ФОТО)

14.07.2017 | 08:12


 

Нещодавно Маріуполь відвідали журналісти Вінниці, на яких наше місто стало справжнім відкриттям, бо докорінно змінило думку про нього. Вже зявилися перші матеріали, де вони діляться своїми позитивними враженнями. Зокрема, на сайті Вінницької міської ради можна прочитати статтю під назвою «Що об’єднує такі різні Вінницю та Маріуполь?!». Текст її приводимо нижче.

Вінницю та Маріуполь розділяє 900 км. На відміну від 370-тисячної Вінниці це промислове місто металургів налічує біля півмільйона мешканців. Тут є те, чого ніколи не матиме наше місто – морське узбережжя. Тим не менше, між, здавалося б, такими різними містами є багато чого, що нас об’єднує.

Привітне місто металургів

Найперше – це місцевий патріотизм: перша людина, яку зустріли вінницькі журналісти у Маріуполі, виявилась … екс-вінничанкою. Однак з Вінниці жінка переїхала до портового тоді ще Жданова в 60-х роках минулого століття. Маріуполь обожнює, каже, що для неї це найкраще місто у світі. І більшість місцевих так само з теплотою говорять про своє місто. Водночас, коли чують, що до них приїхали з Вінниці, жваво розпитують – а що у вас, а от ми чули, а ці ваші трамваї з Швейцарії – це правда?! 

Одразу варто зауважити, що тут люди привітні і гостинні. Вони не настільки «балувані» величезним напливом туристів ніж, наприклад, Одеса. Тому і ціни тут «бувалих» відпочивальників вразять наповал – номер на двох у найкращому готелі (називається «Посейдон») буде коштувати 700 гривень на добу. І це не жарт, бо маріупольці до всього ще дуже скромні, тож медійники з Вінниці самі «склали пазли» про найкращий готель, коли випадково побачили біля рецепції відомих виконавців, які приїхали в якості учасників на фестиваль «MRPL City».

Настільки ж привітне, як і його мешканці, саме місто – воно чисте, доглянуте, повсюдно видно, що триває сезон ремонтів: дороги, теплотраси, благоустрій дворів. 

Команда міського голови Вадима Бойченка – це доволі молоді люди із здоровими амбіціями перетворити Маріуполь на місто, де варто жити. «Тут варто жити» - це ключовий посил брендингової стратегії міста. Варто пам’ятати, що український Маріуполь сьогодні – це прифронтове місто, тому розумієш, наскільки непросту задачу ставить перед собою муніципалітет. 

Безпечне місто

До речі, важливий момент: у Маріуполі безпечно. І це правда. Стереотип, що сюди не треба їхати, бо поблизу лінія фронту (як і стереотип – що це промислове місто, тому воно сіре і нецікаве) – не відповідає дійсності. Дійсно, недалеко лінія фронту, але українські військові зараз настільки професійно виконують свої обов’язки, що в самому місті про війну нагадують хіба що понівечені місцями осколками «градів» будинки у віддаленому мікрорайоні «Східний», який російські терористичні війська обстріляли в 2015-му. 

Обстріл з «градів» тривав всього хвилину, але наслідки трагедії просто жахливі: 30  загиблих і близько 170 поранених. Постраждала школа, 2 дитячих садочки, накрило ринок, згоріла стоянка машин. Пошкоджено 374 будинки – як багатоповерхових, так і приватних. Одна з вулиць сьогодні носить дуже символічну назву: вулиця Захисників України. Сьогодні більшість об’єктів відновлені, людям допомогли з покрівлями і вікнами. Маріупольці вдячні усім містам, які відправляли сюди будівельні матеріали та іншу допомогу (не рахуючи виділених більш як 60 млн бюджетних коштів на відновлення інфраструктури)  – в тому числі дуже тепло згадують Вінницю, яка також однією з перших надіслала допомогу. Зараз цей мікрорайон знову ожив – міська рада тут активно працює з мешканцями по програмі благоустрою прибудинкових територій «Зручний двір», а буквально кілька тижнів тому тут відкрився новий супермаркет. 

Разом з тим, про обачність (і не лише тут, а й в усьому Маріуполі) не забувають – всюди є написи на будинках «Сховище», які регулярно перевіряються, чи готові вони приймати людей в разі виникнення надзвичайної ситуації. 

В контексті безпеки запроваджується і нова система оповіщення. Стару систему, яка прив’язана до систем «Укртелекому», тут не демонтують, її також залишили. Але паралельно, і почали саме з мікрорайону «Східний», встановлюють нову: «Ми шукали технічне рішення і торік його знайшли. Встановлюємо нові пристрої системи оповіщення, які працюють у безпровідному режимі – як в ФМ-діапазонах, так і GPRS-мережі. Вони автономні, є акумуляторна батарея. В жовтні в нас проходили навчання обласного масштабу, на яких нову систему якраз було протестовано: за легендою тоді був артобстріл, і треба відзначити, що усі служби професійно і оперативно зреагували, - розповідає директор департаменту з питань екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки Маріупольської міської ради Ваагн Мнацаканян. – Зараз ми впроваджуємо 1-й етап цього проекту, і до кінця року у нас будуть встановлені 20 блоків нової системи оповіщення, ще 40 – на муніципальних об’єктах  соціальної інфраструктури. Усі вони будуть  під’єднанні до єдиної системи». 

Ще один проект, всі елементи якого зав’язані на єдиній системі і який нагадує про статус прифронтового міста – це унікальний для всієї України Єдиний аналітичний сервісний центр ГУ Нацполіції у Донецькій області, який працює з грудня 2016 року. 

Він був створений в рекордно короткі терміни - на ремонт приміщення, придбання, монтаж і тестування обладнання знадобилось всього 11 місяців. Центр створений за кошти, виділені міською радою, Нацполіцією та Фондом розвитку Маріуполя. Головне у ньому – це, звісно, людський ресурс та інтелектуальне програмне забезпечення, розроблене спеціально для потреб поліції цього регіону. Зараз робота центру охоплює територію Маріуполя і Покровська, незабаром до неї підключать Бахмут, Слов’янськ та Краматорськ.

Як це працює? По самому лише Маріуполю на всіх в’їздах у місто і в місцях найбільшого скупчення людей встановлені більше 30 відеокамер, які здатні розпізнавати не лише автомобільні знаки, але й обличчя людей з дуже високою точністю. По машинах система визначає державний знак та колір, і показує, чи не перебуває автівка у розшуку.  Також вона здатна визначати номерні знаки, які були втрачені, загублені, вкрадені або поновлені, але з якихось причин про це не було повідомлено поліцію.  

«Камери мають можливість визначати розходження даних реєстрації. Наприклад, автомобіль, який був зафіксований як «Хонда» з номерним знаком умовно «55 35», а в базі даних цей номерний знак належить, скажімо, Неоплану. Диспетчерська приймає сигнал і передає співробітниками патрульної поліції, - розповідає начальник відділу служби «102» УІПКП «102» ГУПН у Донецькій області Ольга Фагауліна. - Також за ініціативою начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерала В’ячеслава Аброськіна розроблено безкоштовний мобільний додаток – «поліція 102». Його можуть використовувати навколишні міста. Якщо користувач мобільного додатку бачить правопорушення, він має можливість зробити фотофіксацію і направити інформацію до нас. Диспетчер передає її співробітникам поліції для реагування. Крім цієї функції є кнопка виклику поліції. Цей додаток орієнтований в основному на неповнолітніх, щоб діти відчували себе в безпеці. Натиском однієї кнопки приходить сигнал про геолокацію, де він знаходиться, і співробітники поліції направляють найближчий наряд для реагування і допомоги». 

В іншому залі знаходиться колл-центр, де оператори приймають дзвінки з усієї підконтрольної території України в Донецькій області і направляють повідомлення територіальним патрульним. Усі працівники – цивільні, і лише жінки. Водночас це кваліфіковані спеціалісти, які пройшли п'ять етапів відбору.

Допомога у створенні цього Єдиного аналітичного центру поліції – є однією зі складових муніципальної програми «Безпечне місто» (і це ще одна схожість із Вінницею, де також діє ідентична міська програма по встановленню камер відеонагляду по місту). Заступник міського голови Ярослав Хотнянський каже, що свідомо обирали німецькі дороговартісні відеокамери, які здатні не просто з високою точністю розпізнавати обличчя: «Схожих людей може бути багато. Але навіть якщо людина відпустила бороду, то ця камера її все одно розпізнає. На серверах Центру є бази даних тих людей, які розшукуються правоохоронними органами. І якщо камера розпізнає таку особу – то одразу видається сигнал тривоги і оператор передає далі цю інформацію, щоб патрулі виїхали на затримання. Але ми не зупиняємось – це лише перший етап. У планах обладнати відеонаглядом заклади освіти – в цьому році зайшли у 10 шкіл. Це соціальний проект, в якому беруть участь провайдери. А 98 шкіл і садків ми вже забезпечили кнопками екстреного виклику поліції».

Маріупольська Вежа, транспортна реформа, Центр надання адмінпослуг

Також минулого року в Маріуполі запрацював Центр надання адміністративних послуг, який працює за тими ж алгоритмами, що і вінницькі Прозорі офіси - відвідувач не має жодних контактів з виконавцем послуги, він здає документи через адміністратора і у визначені законодавством терміни отримує їх у Центрі. Приймають в середньому 300-350 людей щодня. За рік роботи вже надається понад півтори сотні адміністративних послуг (у Вінниці, де перший «Прозорий офіс» запрацював в 2008-му – більше 300 послуг), але працівники Центру кажуть, що кількість послуг постійно нарощують.  

Також з обранням міським головою Вадима Бойченка у Маріуполі була затверджена Стратегія розвитку муніципального транспорту. Так само, як і у Вінниці п’ять років тому, транспортна реформа передбачає, що основний пріоритет надаватиметься розвитку саме муніципального транспорту маріупольського ТТУ. Як і у нашому місті, тут є всі види такого транспорту: трамвай, тролейбус та автобус. Зараз муніципалітет займається оновленням рухомого складу ТТУ за кошти і міського бюджету, і грантів різних міжнародних інституцій, і за підтримки в тому числі обласного бюджету. «Враховуючи те, що рухомий склад був зношений на 80%, протягом 2016-2017 років ми ситуацію покращили, але до ідеального стану нам ще потрібно буде попрацювати. В перспективі по нашій стратегії до 2021 року ми повністю приведемо парк техніки ТТУ в належний стан, – говорить начальник маріупольського ТТУ Віталій Донєв. – Зараз на лінії виходить 36 тролейбусів, а по стратегії розвитку їх має бути більше сотні. Якщо говорити про муніципальний автобус, то зараз нових автобусів на маршрути виходить 23, у планах – більше сотні. На трамвайні лінії виходить 50-55 вагонів, у планах розвитку – біля 60-ти». 

Нові тролейбуси, які закуповує місто, марки «Дніпро». Ще частина тролейбусів, якими замінюють тролейбусний парк, - німецькі «MAN». Вони були у використанні, але пройшли капрепонт. До речі, в тролейбусах встановлюють Wi-Fi. А автобуси купують «МАЗ». Щодо трамваїв, то обходяться як власними силами (роблять капітально-відновлювальний ремонт старих чеських вагонів), так і розраховують на допомогу влади – в цьому році очікують 5 нових «чехів».

А ще у ТТУ радіють роботі ККП «МАРІУПОЛЬАВТОДОР», яке було засновано  в листопаді 2016-го. Міська рада у придбанні техніки для підприємства інвестувала 53 млн грн. І вже на цей рік у планах – проведення капремонту 11 км доріг. «Сьогодні штат підприємства складається з 257 чоловік. Основна професія - це водії, асфальтобетонщики, дорожні робочі, які обслуговують зливову каналізацію і посадочні павільйони. По техніці - це абсолютно нова німецька техніка. Всього в Маріуполі 850 кілометрів доріг. Якщо говорити про те, скільки потрібно, то це практично 100%. Бо по капітальних ремонтах більше 10 років дороги не робилися взагалі», – розповів директор підприємства Дмитро Чучмай.

Утім, і ремонт доріг, це ще не все, що об’єднує Вінницю і Маріуполь. У цьому місті також є водонапірна вежа, яка навіть зовні нагадує вінницьку. Вона теж була збудована на початку 20 сторіччя. І тут, так само як і у нас, після ремонту планують відкрити туристичний центр для гостей міста.


Чого прагне Маріуполь?

Нова міська команда, яка працює у місті з кінця 2015 року, зараз займається найбільш «закинутими» протягом багатьох років сферами – це уся комунальна інфраструктура. І це не тільки дороги, транспорт, освітлення та благоустрій в цілому. Це і вирішення проблеми питної води, що є проблемою в цілому для Сходу України. Коли був перебитий водопровід Сіверського Донця, місто було вимушено користуватися резервним водосховищем. А сьогодні на базі водоканалу вже виробляється столова мінералізована вода. І діє соціальний проект «Доступна вода». За словами мера Вадима Бойченка, вперше за всю історію міста лише за один рік буде замінено 46 км водопроводу.

«Ми ще поставили перед собою задачу навести в місті порядок. Подивилися чудовий досвід міста Вінниця – це дуже чисте і гарне місто. Я особисто як мер захотів його перейняти і реалізувати у нас. Ми провели інвентаризацію – хто ці люди, які наводять порядок в нашому місті, і скільки їх? На весь Маріуполь їх було 18 чоловік. Тоді все зрозуміло, чому в місті було брудно. А сьогодні вже 490 людей займаються прибиранням нашого міста. Ми їх забезпечили відповідними умовами, механізованою технікою, елементарно – фірмовим одягом. І мотивували хорошим рівнем заробітної платні – сьогодні простий прибиральник отримує 5000 гривень. Ми показали цим людям, що вони важливі сьогодні для міста», - розповідає Вадим Бойченко.

Паралельно з цим займались і проблемою вивезення сміття – вичистили усі стихійні сміттєзвалища і придбали новенькі сміттєвози, відпрацювали логістику, щоб відходи вивозились регулярно і не створювали дискомфорту для мешканців. 

Втім, до усіх інших сфер міського життя увага не менша – заклади соціальної сфери, питання переселенців, спорт та дозвілля. Взагалі міський голова Маріуполя каже, що їхня мета полягає в тому, щоб це місто в Україні сприймали як центр спорту та культури. І цього року вирішили підтримати безпрецедентний проект для Маріуполя – триденний фестиваль «MRPL City». Саме для того, щоб показати усім: місто живе і розвивається попри усі складнощі, пов’язані із статусом прифронтового міста.   

Фестиваль «MRPL City» у місті, яке заснували греки

Цей фестиваль можна сміливо назвати найбільш грандіозною музичною подією цього літа для Східної України. За підрахунками організаторів впродовж 3-х днів фесту його відвідало близька 30 тисяч людей. Три сцени, на яких «запалювали» глядачів більше трьох десятків виконавців у різних жанрах – від рокерів до реперів і ді-джеїв. «Скай», «Тартак», Noize MC, O. Torvald, Onuka, «Бумбокс», «Hardkiss» і багато інших відомих гуртів та співаків можна було побачити на пляжі «Піщанка».

А крім них тут було безліч місць для селфі, лаунж-зон, кафе, де можна перекусити, і коктейль-барів (але що цікаво – скільки не шукали, але людей, які б ледь трималися на ногах, тут так і не побачили). 

«Проведення подібного заходу, а тим більше в прифронтовому місті - було викликом. Ми хочемо цим заходом показати всій нашій країні, що в Маріуполі безпечно, в ньому проходять свята та тут таке ж саме життя, як й в інших містах України, і тут відкриті до нових віянь музичної культури України», - розповіли  організатори заходу.

Щодо громадської безпеки, то цілодобову охорону забезпечували Національна гвардія України, Національна поліція, власна охорона фестивалю, берегова охорона, кінологи, піротехніки, рятувальники, Служба безпеки України. Загалом – 900 чоловік. 

Гості приїхали з Запоріжжя, Дніпра, Херсону та інших міст. Можна було побачити не тільки молодих людей, але й родини з маленькими дітьми і навіть людей похилого віку. В майбутньому організатори планують зробити фестиваль щорічним. 

Для Маріуполя такий щорічний фест буде в плюс, бо насправді окрім Азовського моря (яке, як відомо, насичене йодом, і тому дуже корисне для профілактики різних захворювань), - це місто ще й має цікаву історію. 

В нинішніх реаліях, коли у Маріуполі лише за офіційною статистикою проживає 60 тисяч тимчасово переміщених осіб, дуже символічним є той факт, що його заснували … переселенці. Це були греки, яких покликав сюди за собою з Криму митрополит Ігнатій. Тож не дивно, що саме тут нині проживає найбільша грецька громада України. А ще ця територія була частиною Запорізької Січі. Запорізькі козаки ділили її з донськими козаками, а межею слугувала річка Кальміус. Тут була і їхня фортеця. Нині на її місці знаходиться пам’ятний знак у формі куба. 

А якщо «копнути» далі в історію, то з Х століття землі Приазов'я перебували під впливом Київської Русі. Почавши колонізацію приазовських степів у V–VI століттях нашої ери, давні українці жили поруч із Кальміусом і Міусом. А з ХІ ст. сюди почали переселятися половці, які, зрештою, взяли його під свій контроль, випасаючи в степах коней, про що свідчать чисельні кам'яні фігури половецьких воїнів і жінок  - так звані «кам'яні баби». Вони збереглися до наших днів і їх можна побачити в місцевому Краєзнавчому музеї.

Серед маріупольців, яких знає кожен, - прізвище відомого художника-пейзажиста (до речі, також грека за походженням) Архіпа Куїнджі. 

Підсумовуючи, Маріуполь – це українське місто, куди варто поїхати, щоб познайомитись і з його історією, і сучасністю. Тут варто … (далі можна додавати: відпочивати, засмагати, «тусити», ходити по музеях, спілкуватись і знайомитись з місцевими і т. д.). ​


Распечатать

Другие новости

«Маріупольтепломережа» відповідатиме за прилади обліку теплової енергії багатоквартирних будинків (ФОТО)

  Директор Департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури міськради Ігор Бабек представив на розгляд постійних комісій проект рішення про передачу на баланс комунального підприєм...

20.07.2017 | 18:51

«Міськсвітло» запропонувало маріупольцям роботу

Маріупольський міський центр зайнятості провів День відкритих дверей на базі комунального підприємства «Міськсвітло». Ціль заходу – допомогти містянам знайти роботу. Маріуп...

20.07.2017 | 15:29

Юні волейболісти весело проводять навчально-тренувальні збори (ФОТО)

  З 15 по 30 липня  волейболісти ДЮСК «Юний лев» в рамках підготовки до нового навчального року знаходяться на навчально-тренувальних зборах, які проходять на базі відпо...

20.07.2017 | 15:12

Батьки та їх діти активно провели вихідний у бібліотеці

У Центральній бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбувся пізнавально-розважальний «Сімейний вихідний». У бібліотечній ігротеці діти та дорослі грали в настільний хокей, вибудовували...

20.07.2017 | 14:31

Повідомлення про проведення повторного конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку на території міста Маріуполя

  Згідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2016 №150 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з при...

20.07.2017 | 14:22

Година фізичної культури для жителів селища Сартана

Колектив бібліотеки ім. М. Ю. Лермонтова спільно з медичними робітниками підготував і провів годину фізичної культури «Sport.ua» в рамках проекту «12 місяців здоров'я»...

20.07.2017 | 14:22

Подорож у Париж з бібліотекою

Співробітники бібліотеки ім. О.С. Серафімовича спільно з КСН «Новоселівка» вирішили в рамках циклу віртуальних подорожей по світу відвідати столицю Франції. Бібліотекар...

20.07.2017 | 14:16

Володимир Пономарчук: «Я завжди бачив себе тренером з шахової гри»

У Міжнародний день шах ми розповімо про жителя Маріуполя, тренера з шахів Володимира Пономарчука. Завдяки його завзятості та любові до справи, багато маріупольців стали чемпіонами всеукраїнс...

20.07.2017 | 13:53

Депутат Ніна Павлюк організувала благодійну акцію для малозабезпечених маріупольців (ФОТО)

Депутат Павлюк проводить подібні акції вже на регулярній основі. Кожен житель, який знаходиться у скрутному становищі, вже знає, куди йому звернутися і де обов'язково нададуть допомогу. Пря...

20.07.2017 | 13:27

Вадим Бойченко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні (ФОТО)

  Сьогодні міський голова Вадим Бойченко зустрівся з делегацією на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Рубеном Медсеном, керівником представництва Дансько...

20.07.2017 | 13:07

Сьогодні відзначають Міжнародний день шахів

Цю подію святкують починаючи з 1966 року за рішенням Всесвітньої шахової федерації, заснованої у 1924 році. Ця неурядова спортивна організація об’єднує національні шахові асоціації 170...

20.07.2017 | 12:30

Ксенія Сухова подивилася, як малюють мурал на стінах школи №68 (ФОТО)

Заступник міського голови Ксенія Сухова разом головою маріупольського офісу управління Верховного комісаріату ООН зі справ біженців (УВКБ) Діну Ліпкану подивилися на майже готовий мурал на...

20.07.2017 | 11:01

Запрошуємо на виставку маріупольського фотографа «Вулицями рідного міста»

22 липня 2017 року 14:00 в Маріупольському краєзнавчому музеї (вул. Георгіївська, 20 тел.: 33 33 38) відбудеться відкриття персональної фотовиставки учасниці маріупольського фотоклубу "Берег...

20.07.2017 | 10:57

Маріуполець допоміг дефлімпійській збірній України з баскетболу здобути перемогу

У Турції на Дефлімпійських іграх у склад збірної України з баскетболу увійшов маріупольський спортсмен – Олександр Кузнецов. Дякуючи його зусиллям команда нашої країни здобула перемогу...

20.07.2017 | 10:39

До уваги пільговиків

Управління соціального захисту населення Центрального району Маріупольської  міської ради (надалі - управління) нагадує, що протягом липня 2017 року проводиться  перевизначення пра...

20.07.2017 | 09:42

Зробити Маріуполь по-справжньому «Доступним містом» (ФОТО)

  Зараз обладнують тротуари в рамках реалізації програми «Доступне місто», яка покликана поліпшити пересування людей з інвалідністю по Маріуполю. На недоліки виконаної роботи...

20.07.2017 | 08:53

Відключення холодної води 20 липня

      Сьогодоні, 20 липня, у зв'язку з ремонтними роботами з 9.00 до 17.00 буде припинено подачу води за адресами:  вул. Латишева, 20-91; кв. Азов’є, 1-10; вул....

20.07.2017 | 08:33

План работ "Мариупольавтодора" на 20 июля

                На четверг   Оперативная информация о планируемой  работе 20.07.2017 г.   №№ п/п Наименовани...

20.07.2017 | 08:09

У Маріуполі встановлять меморіальну дошку на честь пам'яті про видатного лікаря Валентина Гурова (ФОТО)

Про це розповіла депутатам на комісіях начальник відділу культурно-виховної роботи Департаменту культурно-громадського розвитку міськради Марина Мірзоєва. В Департамент культурно-громадсько...

19.07.2017 | 18:33

Маріуполь стане єдиним містом в Україні з «Камерною філармонією» (ФОТО)

Про пілотний проект, який не має аналогів в Україні, депутатам на постійних комісіях розповіла начальник відділу культурно-виховної роботи Департаменту культурно-громадського розвитку міськр...

19.07.2017 | 17:54

Протокол результатов замеров передвижной машины-лаборатории «Атмосфера» за 19 июля 2017 года

Ингредиент Дата Время Точка отбора Концентрация   (мг/м3) Кон-ция в единицах ПДК* ПДК  мах. раз.  (мг/м3) Пыль 19.07.17г....

19.07.2017 | 17:48

У Маріуполі важко хворі мешканці отримають матеріальну допомогу з міського бюджету (ФОТО)

        На розгляд постійних комісій винесено проект рішення щодо виділення матеріальної допомоги городянам. Доповідачем виступив начальник управління охорони здоров'я міськрад...

19.07.2017 | 16:43

Спортивно-масові заходи на поточний тиждень (ДОПОВНЕНО)

            Дата Місце проведення Час Найменування заходу 17, 20 липня Стадіон «Азовець» 18:00 Чемпіона...

19.07.2017 | 16:29

У Маріуполі зменшується кількість рекламних конструкцій (ФОТО)

Від нагромадження рекламних конструкцій стане легше й проспекту Металургів. Сьогодні приїхав на місце проконтролювати хід демонтажних робіт перший заступник міського голови Олександр Голтвен...

19.07.2017 | 15:40

Звернення до депутата: ремонт відкосів в Виноградненському дитячому садку вдалося здійснити за допомогою депутата Юрія Дорошенка

  До депутата звернулася адміністрація дитячого садка «Лелеки» з проханням допомогти з ремонтом відкосів семи вікон, які нещодавно були замінені на нові. «За міською про...

19.07.2017 | 12:15

В КСН «Черьомушки» відкрито новий дитячий майданчик (ФОТО)

Вчора, 18 липня, в КСН «Черьомушки» відбулося урочисте відкриття дитячого майданчика по вул. Новоросійська, 2. Група Метінвест та громадський союз «Зелений центр Метінвес...

19.07.2017 | 10:38

Все спокійно! У Маріуполі проводиться планове обслуговування системи оповіщення населення

У зв'язку з проведенням планового обслуговування системи оповіщення населення м. Маріуполя 19 липня 2017 року у 09 годині 11 хвилин відбулося спрацьовування сирен. У разі можливого повторен...

19.07.2017 | 09:16

Читачам бібліотеки розповіли про професію металурга

Про витоки, розвиток металургії розповіли читачам бібліотеки ім. К. І. Чуковського під час суботньої зустрічі «Професій багато цікавих». Присутні дізналися про різноманіття спеці...

19.07.2017 | 09:01

Увага! Тимчасово змінено рух трамвайних маршрутів

У зв'язку з аварійною ситуацією на території ПрАТ «Азовзагальмаш» 19 липня з 10:00 буде припинена подача електроенергії на трансформаторну підстанцію №2 КП «МТТУ», що...

19.07.2017 | 08:35

Цього року утеплять десять маріупольських багатоповерхівок (ФОТО)

        Реалізацію Програми по утепленню багатоповерхових житлових будинків можна побачити на прикладі вулиці Олімпійській, 181. В недалекому майбутньому жителі даної 12-ти п...

19.07.2017 | 08:33

Відключення холодної води 19 липня

          Сьогодні, 19 липня, до 22.00 буде припинено подачу води за адресами: пологовий будинок; ОШ№47; 24; інтернат по вул. Шопена; д/с № 57,151, 68; КСН 238 кв; вул. З...

19.07.2017 | 08:30

Тимчасово змінено рух трамвайних маршрутів

У зв'язку з аварійною ситуацією на території ПрАТ «Азовзагальмаш» припинена подача електроенергії на трансформаторну підстанцію №2 КП «МТТУ», що живить контактну мере...

18.07.2017 | 17:27

План работ "Мариупольавтодора" на 19 июля

            На среду   Оперативная информация о планируемой  работе 19.07.2017 г.   №№ п/п Наименование объекта Вид раб...

18.07.2017 | 17:00

Вадим Бойченко: «Сьогодні мешканці Маріуполя хочуть бачити від нас рішень» (ФОТО)

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету під головуванням міського голови Вадима Бойченка розглянули 14 питань. На порядк денний були винесені як технічні питання, так і зат...

18.07.2017 | 16:23

Діти навчалися бути дорослими та приймати правильні рішення

У Молодіжному Центрі, діючий на базі Центральної дитячої бібліотеки, пройшов тренінг «Прийняття рішень та управління життєвими ситуаціями» для дітей. Вони із зацікавленням викону...

18.07.2017 | 16:20

Вниз по чарівній річці

Маленькі читачі дитячої бібліотеки імені І. Я. Франка відправилися в захоплюючу літературну подорож «Вниз по чарівній річці», присвячена письменнику, автору дитячих казок Едуарду...

18.07.2017 | 16:19

У Маріуполі модернізують школи та дитячі садки (ФОТО)

Стартували засідання постійних комісій. До уваги депутатського корпусу були представлені ряд програм, спрямованих на підвищення якості та умов навчання в закладах освіти всіх рівнів. Дані пр...

18.07.2017 | 16:15

«Допомагати жителям – наше головне завдання», - Олександр Голтвенко

Перший заступник міського голови Олександр Голтвенко провів особистий прийом громадян. З проблемами у сфері земельних відносин, підприємницької діяльності та житлового господарства до нього ...

18.07.2017 | 16:08

Відбудеться урок плавання з Данилом Чуфаровим

20 липня об 11:00, біля водної станції «Маркохім», відбудеться урок плавання зі срібним призером Паралімпіади в Лондоні, бронзовим призером Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро, стипенд...

18.07.2017 | 15:15

23 липня жителів та гостей міста запрошують на Свято Нептуна

Жителів і гостей міста запрошують на яскраве свято літа. Уже традиційний День Нептуна пройде на пляжі біля кафе «Санта-Барбара» цієї неділі, 23 липня. З 9:00 до 13:00 буде відбу...

18.07.2017 | 14:59

Маріупольчанки привезли нагороди з Всеукраїнського фестивалю східних танців (ФОТО)

Нещодавно в Херсоні відбувся фестиваль «Першість Південного регіону».  Вихованки клубу східних танців «Даріям» при ПК «Молодіжний» вибороли  сім...

18.07.2017 | 14:06

Чим живе КСН: за активну організаційну роботу в КСНах отримали винагороди (ФОТО)

Будь-яка праця має заохочуватися. За таким принципом вже більше року в міській раді працює система щомісячних премій активним жителям комітетів самоорганізації населення. Не так давно в Мар...

18.07.2017 | 13:49

Постійні комісії вивчають проекти рішень майбутньої сесії (ФОТО)

18 липня почали роботу постійні комісії. Сьогодні засідатимуть дві комісії в першій і дві у другій половині дня. Такий графік використовується не вперше. Це дозволить оперативно розглянути ...

18.07.2017 | 13:25

«Через призму кожного двору ми змінимо наш Маріуполь», - Вадим Бойченко (ФОТО)

  Міський голова Вадим Бойченко продовжує особисто контролювати реалізацію Програми підтримки ОСББ. Під час чергового робочого об'їзду мер перевірив якість виконання капітального ремонту...

18.07.2017 | 12:40

#ТутВартоЖити: Маріуполь став справжнім відкриттям для журналістів зі Львова та Тернополя

В рамках прес-туру до Маріуполя прибули журналісти зі Львова та Тернополя. На них чекала дуже насичена програма візиту, після якої вони зробили висновок, що Маріуполь – це не сіре та...

18.07.2017 | 10:08

Зворотній зв'язок: секретар міськради Степан Махсма особисто розбирався з проблемою вентиляційних каналів в квартирі маріупольчанки (ФОТО)

На черговому прийомі до секретаря ради звернулася мешканка будинку №75, що на проспекті Будівельників. Вона прийшла з проблемою відсутності вентиляції. Так як досить довгий час це питання не мал...

18.07.2017 | 09:55

Історія успіху: Ольга Стеценко

Вимушена змінити місце проживання через ситуацію в країні, Ольга Стеценко переїжджає з смт Гольмівського Донецької області.  Зупинившись у Маріуполі вона починає нове життя з пошуку нов...

18.07.2017 | 08:54

Відключення холодної води 18 липня (ДОПОВНЕНО)

        Сьогодні, 18 липня, у зв'язку з ремонтними роботами в селищі Успенівка до 15.00 буде припинено подачу води за наступними адресами та об'єктам: ліцей; д/с №170; гуртож...

18.07.2017 | 08:10

Звернення до депутата: вдалося провести заміну стекол і віконних рам за сприяння Володимира Ковальчука

Віконні рами декількох під'їздів будинку № 11, на вулиці Монтажній вже давно прийшли в непридатність. Розібратися і прискорити процес їх заміни мешканцям допоміг депутат Ковальчук. «В...

17.07.2017 | 16:52

Вже завтра почнуть роботу постійні комісії

З 18 по 20 липня будуть працювати постійні комісії. Під час засідань депутати розглянуть питання, які увійшли до проекту порядку денного чергової XX сесії Маріупольської міської ради VII с...

17.07.2017 | 16:50

План работ "Мариупольавтодора" на 18 июля

              На Вторник   Оперативная информация о планируемой  работе 18.07.2017 г.   №№ п/п Наименование объекта ...

17.07.2017 | 16:49

У Маріуполі працюють над покращенням умов у закладах освіти (ФОТО)

Заступник міського голови Ксенія Сухова разом з головою обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Валерією Заружко та лідером осередку Радикальної партії в Маріуполі Олександром Лаши...

17.07.2017 | 15:44

У Маріуполі працює Школа для майбутніх мам

Турбота про здоров'я майбутнього малюка - це нормальний, здоровий та просто чудовий прояв почуттів для будь-якої вагітної жінки. Але дуже часто підвищена турбота породжує хворобливу тривожніст...

17.07.2017 | 15:12

Холера: симптоми, перебіг та профілактика

          Холера – це гостра шлунково-кишкова інфекція. Вона відрізняється високою заразністю та загальною сприйнятливістю до неї людини. Тому вона віднесена до кат...

17.07.2017 | 14:57

Шестеро маріупольців представлятимуть Україну на Дефлімпійських іграх

14 липня в Києві пройшли урочисті проводи національної дефлімпійської збірної України на XXIII літні Дефлімпійські ігри. Національна збірна України вперше за дефлімпійську історію нашої країни...

17.07.2017 | 14:21

У Маріуполі знову виявлено порушення щодо прийому металобрухту та правил продажу підакцизної продукції

        Представниками виконкому Маріупольської міської ради спільно з правоохоронцями продовжена робота з перевірки пунктів прийому металобрухту та об'єктів роздрібної торгівл...

17.07.2017 | 13:15

Вадим Бойченко: «Ви - справжні герої. Ви вибрали шлях служити закону та забезпечувати правопорядок» (ФОТО)

        Сьогодні присягу на вірність українському народові склали 101 випускник Донецького юридичного інституту МВС України та Маріупольського центру первинної професійної підг...

17.07.2017 | 12:41

Головний тренер рівненського ФК «Верес» Юрій Вірт: «Маріуполь – безпечне місце» (ФОТО)

  16 липня футбольний клуб «Маріуполь» провів першу гру в Українській Прем’єр-Лізі з командою «Верес» з міста Рівне. Чисельність вболівальників на стадіоні ...

17.07.2017 | 11:05

Минулого тижня в Маріуполі народилося 83 дитини

  Минулого тижня в Маріуполі народилося 83 дитини: 42 хлопчики та 41 дівчинка, в тому числі одна двійня. Максимальна вага новонародженого склала 4900 г....

17.07.2017 | 10:02

Обзор состояния природной среды по наблюдениям Мариупольской гидрометеорологической обсерватории

Атмосферный воздух С   7 по 14 июля 2017 года в г. Мариуполе неблагоприятные для рассеивания примесей метеорологические условия (НМУ) наблюдались в течение шести суток (9, 10, 11, 1...

17.07.2017 | 09:15

Маріуполь працює над збереженням житлового фонду (ФОТО)

Багато років мешканці вулиці 24 квартал, 6 чекали рішення свого наболілого питання - щоб їх будинок не тріщав по швах. Допоміг їм в цьому перехід до ОСББ. Тепер у них з'явиться не ...

17.07.2017 | 09:10

Маріуполь економічний: Завдяки ProZorro Маріупольський міський соціальний гуртожиток заощадив понад 70 тисяч грн

Маріуполь продовжує економити кошти завдяки системі електронних закупівель ProZorro. Так, за минулий тиждень найбільш економічним виявився тендер Комунального закладу «Маріупольський м...

17.07.2017 | 09:03

Японські митці дивують Маріуполь (ФОТО)

До Маріуполя завітав японський художник Кенсуке Міядзаки. З творчою групою однодумців він створює мурал за мотивами української народної казки «Рукавичка» на фасаді загальноосвіт...

17.07.2017 | 08:48

Відключення холодної води 17 липня

      Сьогодны, 17 липня, у зв'язку з заміною водомірного вузла з 9.00 до 15.00 буде припинено подачу води на селища Зірка та Каменськ....

17.07.2017 | 08:08

17-го липня секретар міськради Степан Махсма проведе особистий прийом громадян в КСН «Сонячний»

  Жителі можуть звернутися за допомогою до представника влади з 13:00 до 15:00. Прийом відбудеться в приміщенні КСН «Сонячний» (вул. Гранітна, 142). Попередній запис за телефо...

16.07.2017 | 11:35

25-го липня відбудеться чергова XX сесія міської ради VII скликання

Розпорядженням міського голови Вадима Бойченко чергову сесію Маріупольської міської ради призначено на вівторок, 25 липня, на 10:00. Пленарне засідання відбудеться в концертному залі ПК &la...

15.07.2017 | 16:50

Міська влада пропонує об’єднати День металурга із Днем Незалежності України цього року

У зв’язку із трагічними подіями, що сталися на металургійному комбінаті ім. Ілліча 14 липня 2017 року, міська влада підтримує скасування святкування Дня металурга. Також ...

14.07.2017 | 18:28

Руководство ММК имени Ильича приняло решение отметить все праздничные мероприятия ко Дню металлурга в Мариуполе

Как сообщает Департамент по связям с общественностью и муниципальному развитию в г. Мариуполь Группы Метинвест, по предварительной версии, происшествие в листопрокатном цехе ММК имени Ильича...

14.07.2017 | 18:05

Маріупольці готові перейменувати Адміністративну площу на Грецьку

У ПК «Молодіжний» обговорювали питання щодо перейменування Адміністративної площі на Грецьку. На заході були присутні керівники структурних підрозділів міської ради, депутати, пр...

14.07.2017 | 18:01

Информация об исполнении городского бюджета г. Мариуполя по доходам и расходам по состоянию на 13.07.2017

      По  состоянию   на  13.07.2017   поступления   доходов  общего фонда бюджета составили 2319,1 млн. грн. (в том числе: собственных...

14.07.2017 | 16:48

Віце-президент ЄС та Міністр України ознайомилися з роботою Центру підтримки сім’ї та молоді (Фото)

      У Маріуполі Віце-президент ЄС Валдіс Домбровскіс відвідав Центр підтримки сім’ї та молоді по вулиці Шота Руставелі. Разом з ним з роботою центра ознайомився й Міністр...

14.07.2017 | 16:38

18 липня відбудеться чергове засідання виконкому міської ради

          18 липня о 14.00 відбудеться чергове засідання виконкому міської ради за адресою: вул. Митрополитська,39, малий зал (адміністративна будівля міської ради). ...

14.07.2017 | 16:35

Віце-президент ЄС відвідав школу селища Талаківка (ФОТО)

  Маріуполь відвідав Віце-президент ЄС Валдіс Домбровскіс. У супроводі міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша, голови Доне...

14.07.2017 | 16:27

В день проведення футбольного матчу між ФК "Маріуполь" та ФК "Верес" посилиться робота комунального транспорту

  У зв'язку з проведенням на стадіоні "Іллічівець" матчу першого туру Чемпіонату України з футболу між командами ФК "Маріуполь" - ФК "Верес", на якому будуть присутні понад 10 тисяч осіб, ...

14.07.2017 | 16:20

Друга група голів КСН отримала сертифікати про закінчення тренінгів з написання проектів (ФОТО)

На базі Фонду розвитку Маріуполя пройшов тренінг для голів та секретарів комітетів самоорганізації населення. Організаторами виступив Маріупольський Союз молоді за підтримки Британського пос...

14.07.2017 | 15:54

План работ "Мариупольавтодора" на 17 июля

              На понедельник    Оперативная информация о планируемой  работе 17.07.2017 г.   №№ п/п Наименовани...

14.07.2017 | 15:52

Онлайн з депутатом: в прямому ефірі "МТВ" депутат Кирило Папакиця з секретарем КСН «Східний» Катериною Дичко підведуть підсумки проведених тренінгів для КСН

    Сьогодні, 14 липня, в 19:00 в ефірі "Маріупольського телебачення" депутат Кирило Папакиця і секретар комітету самоорганізації населення «Східний» Катерина Дичко розкажуть...

14.07.2017 | 15:51

Орієнтація на службу в ряди мужніх та войовничих

Представник військового комісаріату завітав до Маріупольського міського центру зайнятості розповісти про можливість служби та переваги роботи в Збройних Силах України.  Про службу в ЗСУ з...

14.07.2017 | 15:50

Протокол результатов замеров передвижной машины-лаборатории «Атмосфера» за 14 июля 2017 года

Ингредиент Дата Время Точка отбора Концентрация   (мг/м3) Кон-ция в единицах ПДК* ПДК  мах. раз.  (мг/м3) Пыль 14.07.17...

14.07.2017 | 15:46

Інформація про стан захворюваності на гострі кишкові інфекції

  Маріупольська міський філія ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» інформує про стан захворюваності на гострі кишкові інфекції за останній тиждень. У Маріуполі відзначається стабіл...

14.07.2017 | 15:38

Обзор состояния природной среды по наблюдениям Мариупольской гидрометеорологической обсерватории

Атмосферный воздух С   7 по 14 июля 2017 года в г. Мариуполе неблагоприятные для рассеивания примесей метеорологические условия (НМУ) наблюдались в течение шести суток (9, 10, 11, 1...

14.07.2017 | 15:26

Дітей вчать цінувати сім'ю

  У дитячій бібліотеці ім. В.В. Маяковського пройшла година сімейної мудрості "Сім'я разом - душа на місці". Бібліотекарі підготували для читачів кникову виставку з оглядом літератури "У...

14.07.2017 | 15:18

У Маріуполі роблять кроки до європейської практики поводження з міськими відходами (ФОТО)

Під час робочого об'їзду міський голова Вадим Бойченко відвідав полігон ТПВ. Йому розповіли про позитивні зміни, які вже відбулися на підприємстві, і про плани щодо подальшого поводження з міс...

14.07.2017 | 13:44

Трамвайний маршрут №7 буде здійснювати рух за новою схемою

  До уваги мешканців та гостей міста, з 15 липня трамвайний маршрут №7 буде здійснювати рух за новою схемою «вул. Казанцева – Стан 1700». Ознайомитися зі схемою та розк...

14.07.2017 | 13:27

Депутат Володимир Курський запрошує на Вело-нон-стоп до Дня Металурга

У Маріуполі заплановані активні вело-вихідні. Завтра, 15 липня, в парку імені Лепорського о 16:00 в рамках святкування Дня Металурга відбудеться молодіжний фестиваль «Майбутнє - це ти&...

14.07.2017 | 13:04

Морський вишкіл-2: Маріупольський загін морської охорони вже вдруге у цьому році провів бойові артстрільби в Азовському морі (ФОТО)

Цього разу Маріупольські морські прикордонники відпрацювали напад ворожих катерів та вражали підводних диверсантів гранатами. Маневрена група загону, що дислокується в Бердянську, в повном...

14.07.2017 | 11:19

Звернення до депутата: Костянтин Карнаух сприяв у прибиранні старого сміття в Приморському районі

На особистий прийом до депутата звернулися жителі КСН "Кришталевий" і "Портовській", які просили депутата розв'язати проблему прибирання прилеглої території. "Дорогу, яка веде до спуску до...

14.07.2017 | 11:16

Інформація щодо виплати грошової компенсації для придбання житла особам з інвалідністю внаслідок участі в антитерористичній операції та членів сімей загиблих у АТО

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісн...

14.07.2017 | 11:13

Інформація про дослідження морської води за 10 липня

Лабораторією особливо небезпечних інфекцій Маріупольської міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» 10липня проведено відбір і дослідження морської вод...

14.07.2017 | 10:06

У Маріуполі видаляють пні за допомогою Laski

        У МКП зеленого будівництва з’явилось нове обладнання. Воно дозволяє швидко видаляти пні, які залишилися після спилювання дерев. Обладнання придбано за рахунок ...

14.07.2017 | 09:10

У центрі Маріуполя вирішиться проблема водопостачання та зливових стоків (ФОТО)

Уздовж проспекту Миру ведеться капітальний ремонт водоводу та реконструкція системи водовідведення поверхневих стоків. Реалізація цих проектів допоможе поліпшити водозабезпечення в центрі ...

13.07.2017 | 17:38

В Приморському районі ветерана привітали з 95-річним ювілеєм

Вчора, 12 липня, мешканці Приморського району Гержовій Надії Павлівні виповнилося 95 років. Привітати ювіляра з Днем народження прийшли заступник голови Приморської районної адміністрації Во...

13.07.2017 | 16:56

Маріуполь не зупиняється і сумісними зусиллями йде шляхом прозорості та відкритості

В Маріуполі пройшла дискусія щодо позиції у рейтингу прозорості міст України. У спільному дослідженні Transparency International Україна та Інституту Політичної Освіти Маріуполь посі...

13.07.2017 | 16:46

План работ "Мариупольавтодора" на 14 июля

            Оперативная информация о планируемой  работе 14.07.2017 г.   №№ п/п Наименование объекта Вид работы Машины механизмы ин...

13.07.2017 | 16:45

У Маріуполі шукають шляхи вирішення проблем з утилізації мулових вод

          КП МПУ ВКГ Водоканал веде переговори з австрійською компанією MUT з метою вирішити проблему міста зі стічними водами. Вони готові на власні очі ознайомитися з...

13.07.2017 | 16:40

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області інформує пропродаж на аукціоні об’єкта державної власності

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області інформує про повторний продаж на аукціоні в електронній формі об’єкта державної власності групи А – гар...

13.07.2017 | 16:40

Скорочено подачу води на Маріуполь!

      З 13 липня КП «Компанія «Вода Донбасу» скоротила подачу води на Маріуполь на 15% від загального обсягу води, що подається на добу. У зв'язку з цим бу...

13.07.2017 | 16:36

Тетяна Бакланова здобула срібло на чемпіонаті у Швеції

  З 7 по 12 липня у місті Лунд (Швеція) проходив перший індивідуальний турнір Чемпіонату Європи з шахів серед спортсменів з порушенням слуху. У змаганнях брали участь жителі Донецької ...

13.07.2017 | 16:16

Читачі бібліотеки ім. Симонова виготовляли квіти з паперу (ФОТО)

До Дня сімʼї працівники бібліотеки ім. К.Симонова підготували і провели майстер-клас «З дитиною я відпочиваю, відпочиваючи – навчаю». Найменші відвідувачі бібліотеки разом ...

13.07.2017 | 15:55

Слов'янські управлінці переймають досвід маріупольських колег (ФОТО)

З робочим візитом до Маріуполя прибули представники міської ради Слов'янська. Мета приїзду: обмін досвідом в питаннях розміщення малих архітектурних форм, міжнародного співробітництва та зал...

13.07.2017 | 15:49

Стартував другий етап навчання КСН з написання грантових проектів і мобілізації громади(ФОТО)

  Сьогодні у Фонді розвитку Маріуполя розпочав роботу дводенний тренінг навчання представників комітетів самоорганізації населення з написання грантових проектів. Організаторами тренінгу ...

13.07.2017 | 15:33

Ксенія Сухова провела особистий прийом громадян

          До заступника міського голови попередньо записалося 13 людей. Проблеми стосувалися оформлення субсидії, компенсації коштів на лікування, виділення матеріальної ...

13.07.2017 | 15:17

Маріупольці взяли участь у чемпіонаті України з судномодельного спорту

      У місті Черкаси пройшов чемпіонат України з судномодельного спорту в класі моделей радіокерованих яхт серед юніорів. У ньому взяли участь команди з різних областей, в тому ...

13.07.2017 | 15:06

До відома журналістів. Проводиться акредитація

          14 липня після завершення саміту ЄС-Україна Віце-президент з питань євро та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс відвідає Маріуполь. Під час візиту ...

13.07.2017 | 13:33

У Маріуполі утеплюють фасад педіатричного корпусу (ФОТО)

      Маріуполь взяв курс на енергозбереження. В даний момент ведуться роботи з утеплення фасаду будівлі педіатричного корпусу КЗ «Маріупольське територіальне медичне об'єд...

13.07.2017 | 13:00

Проведено чергове засідання служби у справах дітей Центральної районної адміністрації

        Відбулось засідання Комісії з питань захисту прав дитини Центральної районної адміністрації за участю представників служби у справах дітей, центру соціальних служб, с...

13.07.2017 | 12:10

Безкоштовна реабілітація для осіб з інвалідністю

        Шановні особи з інвалідністю! Ви маєте можливість проходження безкоштовної професійної реабілітації у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інва...

13.07.2017 | 11:41

Звернення до депутата: Дмитро Візенков прискорив процес реконструкції павільйону в дитячому саду

До Дмитра Візенкова з проханням про допомогу надійшло колективне звернення батьків вихованців дитячого саду № 148. Розташований на території садка павільйон опинився в аварійному стані. Про...

13.07.2017 | 10:45

Спільними зусиллями укомплектовуємо комунальні заклади

Сьогодні  в Маріупольському міському центрі зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для КЗ «Маріупольської міської лікарні №4». Лікарні терміново потрібні спеціалісти дв...

13.07.2017 | 08:54

Вадим Бойченко: «Комфортне місто починається з кожного з нас» (ФОТО)

У Маріуполі триває реалізація програми «Затишний двір». При переході в ОСББ мешканці отримують не тільки капітальний ремонт одного конструктиву, а й упорядкований двір з лавочкам...

13.07.2017 | 08:38

Маріупольські металурги подарували місту дитячий майданчик (ФОТО)

            До Дня металурга відкрили дитячий майданчик на території школи-інтернату №37 (вул. Шопена, 4). Такий подарунок дітям зробили маріупольські металурги нап...

12.07.2017 | 18:23

У Маріуполь обсудили проблеми ОСББ

        Міський голова Вадим Бойченко провів чергове щомісячне зібрання представників ОСББ та міської влади. На зустрічі були присутні більше 30 голів ОСББ. Вони обговорили г...

12.07.2017 | 16:54

Звернення до депутата: Владислав Мирошниченко разом з жителями багатоповерхівки звернув увагу комунальників на аварійно-небезпечну ситуацію

  Степанова Меланія Іванівна все життя прожила на проспекті Будівельників, 46. Вже багато років старі дерева своїми сухими гілками зачіпають телефонні і електричні дроти, не раз погрожуючи п...

12.07.2017 | 16:25

Депутат Лілія Тихонова організувала для дітей-сиріт похід в цирк (ФОТО)

  Понад ста дітей зі школи-інтернату №2 відвідали цирк-шапіто «МАК». Безкоштовну циркову виставу люб'язно представили юним глядачам артисти зі Слов'янська. «Цей цирк при...

12.07.2017 | 16:21

В Приморському районі обговорили перспективи розвитку Азовського судноремонтного заводу

  Вчора, 11 липня, на території Азовського судноремонтного заводу відбулася зустріч керівництва заводу, в особі Олега Турського, з головою Приморської районної адміністрації міської ради Г...

12.07.2017 | 15:47

У Маріуполі випускатимуть фахівців з кібербезпеки та початкової освіти

Для Маріуполя освіта – пріоритетна галузь. Задля вдосконалення учбового процесу та якості знань, до міста переїжджають вищі навчальні заклади та відкриваються нові спеціальності, які з...

12.07.2017 | 15:37

З підопічними територіального центру Кальміуського району зустрівся лікар бактеріолог

Для підопічних відділення соціальної допомоги вдома та студентів Університету ІІІ віку в територіальному центрі соціального обслуговування Кальміуського району організовано зустріч з Барсько...

12.07.2017 | 14:21

«Наше завдання зробити Маріуполь яскравим та безпечним», - Вадим Бойченко (ФОТО)

  Жителям вулиці Річкова та Верхнього Блоку провели сучасне зовнішнє освітлення, встановивши нові світлодіодні світильники. Оцінив якість проведення робіт міський голова Вадим Бойченко. З...

12.07.2017 | 13:33

Протокол результатов замеров передвижной машины-лаборатории «Атмосфера» за 12 июля 2017 года

Ингредиент Дата Время Точка отбора Концентрация   (мг/м3) Кон-ция в единицах ПДК* ПДК  мах. раз.  (мг/м3) Пыль 12.07.17г....

12.07.2017 | 13:22

Секретар міської ради Степан Махсма проведе особистий прийом 13 липня

Прийом проходитиме з 10: 00 до 12: 00 в малому залі за адресою вул. Митрополитська, 39. Маріупольці зможуть поставити представникові влади питання, що цікавлять їх. Попередній запис за теле...

12.07.2017 | 13:18

Звернення до депутата: На виїзний прийом до Юрія Дорошенка жителі приватного сектора лівобережжя прийшли з комунальними проблемами

  Депутат Юрій Дорошенко провів позачерговий виїзний прийом громадян. Цього разу представник міської влади побував на вулиці Калузькій, Рубіновій і Брянській, що в Лівобережному районі. "...

12.07.2017 | 13:16

Легально оформлені трудові відносини –це заклад Вашого майбутнього!

    Лівобережне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області нагадує, що для Пенсійного фонду України легалізація зарплати є одним з резервів на...

12.07.2017 | 11:56

Рада виділила бюджетні місця для вищих навчальних закладів Донбасу

        Верховна рада прийняла важливий законопроект №6548 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на...

12.07.2017 | 11:42

Депутат Володимир Курський ініціював акцію "Зроби помітним велосипедиста"

У п'ятницю 14 липня о 21: 00 від Драмтеатру стартує акція "Зроби помітним велосипедиста". Ініціатором проведення цього заходу виступив Володимир Курський за підтримки Вело Асоціації "ВАМ" і ...

12.07.2017 | 11:28

Спортивно-масові заходи на поточний тиждень (ДОПОВНЕНО)

       Дата Місце проведення Час Найменування заходу 11 липня Спортмайданчик в парку ім. Лепорського 18:00 Відкрите тренува...

12.07.2017 | 11:00

У Маріуполі припинена спроба нелегального продажу великої партії сигарет

        Управленням взаємодії з правоохоронними органами спільно з департаментом економіки та структурних реформ міської ради, спецпідрозділом податкової міліції ДФСУ «...

12.07.2017 | 10:54

Як отримати право на шлюб неповнолітнім?

Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області роз’яснює, як отримати право на шлюб неповнолітнім. Стати успішним в сучасному світі не завжди означає мати хорошу машину,...

12.07.2017 | 10:26

Маріупольці підкорювали Чорне море

Минулого тижня в Одесі в Чорноморському яхт-клубі пройшов Чемпіонат українських національних асоціацій класів «Optimist», «Cadet» і «Laser 4.7». У ньому в...

12.07.2017 | 10:16

Акція «Читаємо українські книжки» продовжується

Суботня зустріч в театрі книги «Веселка» в бібліотеці ім. К. Чуковського пройшла в рамках бібліотечної акції «Читаємо українські книжки». Для читачів підготували й пр...

12.07.2017 | 08:40

Відключення холодної води 12 липня (Доповнено)

          У зв’язку з заміною водомірного вузла за адресом  А. Нільсена, 14 з 9.00 до 17.00 буде припинена подача води за адресом  А. Нільсена, 14. У з...

12.07.2017 | 08:33

Представників КСН навчають правильно готувати проекти і складати їх бюджет (ФОТО)

Сьогодні в Маріуполі Міжнародний республіканський інститут (IRI) проводить семінар - тренінг для представників комітетів самоорганізації населення "Проекти для впровадження Стратегії розвитк...

11.07.2017 | 17:41

Журналісти з Вінниці приємно здивовані красою та динамічним розвитком Маріуполя

У рамках прес-туру, організованого Маріупольської міською радою, до міста завітали представники ЗМІ Вінниці. Гості підкреслили, що вони здивовані красою вулиць, відкритістю міської влади, до...

11.07.2017 | 17:03

Мер перевірив якість ремонту доріг (ФОТО)

  Нині у місті ремонтом доріг займається нещодавно створене комунальне підприємство «Маріупольавтодор». Маріупольці бачать, як на вулицях міста ремонтують дороги, приділяюч...

11.07.2017 | 15:58

Приморська районна адміністрація контролює реалізацію «затишних дворів» (ФОТО)

Приморською районною адміністрацією міської ради здійснено об’їзд дворів району, в яких реалізується програма «Затишний двір». В ході об’їзду особливу увагу було при...

11.07.2017 | 15:57

У Центральній бібліотеці розповіли про важливість сім’ї

            Справжня сім'я – це більше, ніж просто бути родичами. Це особливе відношення один до одного, любов, взаємоповага, допомога. Це коли кожна людина у...

11.07.2017 | 15:28

У дитячій бібліотеці ім. К.И. Чуковського відмітили День сім’ї

          Що в нашому житті найголовніше? Де нас завжди чекають, люблять і оберігають? Де оточують нас турботою і увагою? На ці питання відповіли діти разом зі своїми сім...

11.07.2017 | 15:23

Представники німецьких компаній допоможуть Маріуполю з термомодернізацією будівель

До Маріуполя приїхали українські представники німецьких компаній «REHAU», «Henкel» та «Danfoss», які реалізують програми з термомодернізації житлових...

11.07.2017 | 15:09

Голова Приморського району зустрівся з активом ради голів ОСББ

Вчора, 10 липня, в Приморській районній адміністрації міської ради відбулася зустріч голови районної адміністрації Геннадія Семеніхіна з активом ради голів ОСББ. В ході зустрічі представни...

11.07.2017 | 14:43

Звернення до депутата: вдалося здійснити ремонт покрівлі після втручання депутата Олега Чеботка

На проспекті Будівельників, 147-А мешканці верхніх поверхів вже не один рік страждають від течі даху. Дощ чи  сніг обов'язково призводять до потопу. В результаті підтримку вони змогли з...

11.07.2017 | 14:39

Маріупольці здобули срібло та бронзу на Чемпіонаті України зі стронгфіту (ФОТО)

          8 липня у Києві на базі федерації стронгмену України проходили Чемпіонат України зі стронгмену серед аматорів/Етап кубку України серед професіоналів/Чемпіонат У...

11.07.2017 | 13:18

14 липня в Маріуполі пройдуть громадські слухання

14.07.2017 о 16:00 годині за адресою: вул. Харлампіївська, 17/25 (палац культури «Молодіжний») пройдуть громадські слухання щодо перейменування площі Адміністративної на площу Гр...

11.07.2017 | 08:56

Пройшов перший етап чемпіонату Донецької області з Drag Racing

  За підтримки управління з питань фізичної культури та спорту Маріупольської міської ради ГО "Автолюбителі Маріуполя" провели перший етап чемпіонату Донецької області. Організатори под...

11.07.2017 | 08:32

Відключення холодної води 11 липня

У зв`язку з ремонтними роботами з 13.00 до 17.00 припинено подачу воду по вул. Купріна, 77 та пр. Металургів, 93. Також з 9.00. до 18.00 не буде водопостачання по пр. Металургів, 83-97. У ...

11.07.2017 | 08:13

Сплата податку на нерухоме майно у 2017 році

Маріупольська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що ст.266 Податкового кодексу України  визначено порядок сплати податку на нерухоме май...

10.07.2017 | 16:24

Сплата земельного податку у 2017 році

Маріупольська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу фізичних осіб - платників  земельного податку, що відповідно п.269.1 ст.269 Податкового кодексу України (да...

10.07.2017 | 16:22

Музичний фестиваль запам'ятався й пляжними змаганнями (ФОТО)

        Фестиваль «MRPL City» протягом трьох днів перетворив Маріуполь у центр активного відпочинку східної України. Управління з фізичної культури і спорту Мар...

10.07.2017 | 16:20

Чим живе КСН: в комітетах «Квітковий» і «Хмельницький» відзначили Свята двору (ФОТО)

Комітети самоорганізації населення один за іншим приєднуються до проведення Свят двору. Цього разу масові гуляння пройшли в КСН «Квітковий» і «Хмельницький». Мешканц...

10.07.2017 | 16:14

Депутат Лілія Тихонова сприяє встановленню дружніх зв'язків між дітьми Маріуполя і Переяслава-Хмельницького (ФОТО)

У Маріуполі в школі-інтернаті №2 відбулася виставка «Щасливе дитинство очима дітей», де були виставлені янголи, привезені з Переяслава-Хмельницького з листами, малюнками та побаж...

10.07.2017 | 16:01

Маріупольські читачі поринули у дивовижний світ казок (ФОТО)

У Центральній дитячій бібліотеці для дошкільнят провели розважальну програму «У казковому царстві, в книжковій державі». Малеча поринула у дивовижний світ казок. Як відомо, ка...

10.07.2017 | 15:41

Підвищуємо рівень зайнятості населення за круглим столом з селищними радами

7 липня за круглим столом у Маріуполі зібралися представники Маріупольського міського центру зайнятості​, селищних рад Сартани, Старого Криму, Талаковки, Виноградного, представники громадськ...

10.07.2017 | 15:34

З завтрашнього дня у ЦНАПі розпочнеться прийом документів для отримання паспорту громадянина України

З 11.07.2017 року у Центрі надання адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг Маріупольської міської ради розпочнеться прийом документів для отримання паспорту громадянина ...

10.07.2017 | 15:32

У Маріуполі з'явиться сучасний територіальний центр для ветеранів (ФОТО)

  Про це розповів міський голова Вадим Бойченко під час робочого об'їзду, підкресливши, що сучасний центр стане подарунком для ветеранів до Дня міста. Підрядник вже приступив до ремонту вн...

10.07.2017 | 14:45

ЖКП "Житло "Центр" оголошує про намір передати в оренду частину даху нежитлового приміщення

        Житлово-комунальне підприємство "Житло "Центр" оголошує про намір передати в оренду частину даху нежитлового приміщення, площею 6кв.м., розташованого за адресою: м.Марі...

10.07.2017 | 13:10

Звернення до депутата: Андрій Федай організував для дітей з Мангушського району екскурсію до зоопарку

  До депутата звернувся його колега, депутат Мангушського району Олексій Воробйов з проханням надати допомогу в організації дозвілля для сільських дітей. Андрій Федай отримав підтримку спі...

10.07.2017 | 11:29

У місті реалізується програма «Доступний Маріуполь»

На виконання рішення Маріупольської міської ради від 03.03.2017 № 7/16-1229 «Про затвердження міської цільової програми «Доступний Маріуполь» на 2017-2021 роки» голов...

10.07.2017 | 11:12

Маріуполь економічний: Завдяки ProZorro ДРЖКІ заощадив понад 300 тисяч грн

Маріуполь продовжує економити кошти завдяки системі електронних закупівель ProZorro. Так, за минулий тиждень найбільш економічним виявився тендер Департаменту розвитку житлово-комунальної і...

10.07.2017 | 11:00

У Маріуполі пройшов наймасштабніший фестиваль за всю історію міста (ФОТО)

      З 7 по 9 липня в Маріуполі пройшла довгоочікувана та грандіозна музична подія Східної України - фестиваль «MRPL City». Близько 30 тисяч відвідувачів за три дн...

10.07.2017 | 10:06

Відключення холодної води 10 липня

У зв'язку з роботами ЖЕКу по вул. Казанцева, 25 з 8.00 до 17.00  буде припинено подачу води за адресами: вул. Казанцева 23, 25, 27....

10.07.2017 | 08:03

Депутати Європейського парламенту вшанували пам’ять морських прикордонників (ФОТО)

Євродепутати Даріуш Росаті та Махаел Галер, нардепи Марія Іонова, Микола Княжицький й Ірина Фріз разом з представниками Маріупольського морського загону охорони вшанували пам’ять морсь...

09.07.2017 | 15:21

Депутати Європарламенту ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг Маріуполя (ФОТО)

В ході свого візиту до Маріуполя депутати Європарламенту Даріуш Росаті і Махаел Галер, в супроводі народних депутатів України Марії Іонової та Миколи Княжицького ознайомилися з роботою Центр...

09.07.2017 | 14:31

Депутати Європарламенту поспілкувалися з мешканцями соціального гуртожитку (ФОТО)

До Маріуполя з робочим візитом завітали депутати Європарламенту Даріуш Росаті  та Махаел Галер у супроводі народного депутату України Марії Іонової. Вони відвідали Маріупольський міськи...

09.07.2017 | 14:27

Вадим Бойченко зустрівся з депутатами Європарламенту (ФОТО)

В рамках робочого візиту Маріуполь відвідали депутати Європарламенту Даріуш Росаті  та Махаел Галер у супроводі народного депутату України Марії Іонової. Вони зустрілися з міським голов...

09.07.2017 | 14:23

Депутат Володимир Курський у день Івана Купала на лівобережжі організував грандіозне свято

В організації "Свята двору" також брали участь КСН "Азовстальський", ОСББ "Рута, 50" і "Морський", а підтримку зробили Міський палац культури, організація "Спорт для усіх" і комунальне підпр...

08.07.2017 | 13:11

У Приморському районі продовжується ліквідація наслідків штормового вітру

У Приморському районі Маріуполя завершуються роботи по відновленню лінії електропередач по вул. Ушакова, де внаслідок негоди було знеструмлено всі житлові будинки. Станом на сьогодні в райо...

07.07.2017 | 17:54

Обзор состояния природной среды по наблюдениям Мариупольской гидрометеорологической обсерватории

  Атмосферный воздух С 30 июня по 7 июля 2017 года в г. Мариуполе неблагоприятные для рассеивания примесей метеорологические условия (НМУ) наблюдались в течение суток (с 30.06 по 1.07). ...

07.07.2017 | 15:52

Вадим Бойченко допомагає маріупольцям вирішувати гострі проблеми (ФОТО)

Сьогодні міський голова Вадим Бойченко провів особистий прийом громадян, на який попередньо записалися 8 осіб. Найбільше їх хвилювало вирішення житлово-комунальних питань. За підсумками спіл...

07.07.2017 | 15:50

Комунальне підприємство «МіськУКБ» оголосило тендер у системі ProZorro

3 липня 2017 року комунальне підприємство «МіськУКБ» оголошено закупівлю робіт: Реконструкція нежитлового приміщення під соціальне житло на вул. Менделєєва, 19 Лівобережному райо...

07.07.2017 | 15:47

Чим живе КСН: "У день трьох сімок у КСН "Слобідка - Гавань" провели свято сім'ї»

      8 липня відзначається Міжнародний день сім'ї, любові й вірності. Цей день співпадає і з Днем святих Петра і Февронії, які шануються у християн як покровителі браку, що відм...

07.07.2017 | 15:40

Маріупольці стануть менше платити за тепло (ФОТО)

Допоможе їм у цьому прилад обліку тепла. Зараз тепломір встановлюють в тих будинках Маріуполя, де його раніше не було. Це дозволить жителям платити тільки за спожите тепло, що напряму знизит...

07.07.2017 | 15:40

Морські прикордонники посилено охоронятимуть Маріуполь із сторони Азовського моря під час музичного фестивалю «Mrplcity-2017»

            Задля безпечного відпочинку жителів Маріуполя і гостей міста під час проведення музичного фестивалю «Mrplcity-2017» в Маріупольському загоні...

07.07.2017 | 15:33

Увага: з 11 до 12 липня частина Приморського району залишиться без води

  У зв'язку з підключенням підкачувальної станції на перетині вулиць Флотська та Ангарська 11 липня з 17-00 до 12-00 12 липня буде припинено подачу води за адресами: кот. Кубанська; ко...

07.07.2017 | 15:27

Информация об исполнении городского бюджета г. Мариуполя по доходам и расходам по состоянию на 06.07.2017

По  состоянию   на  01.07.2017   поступления   доходов  общего фонда бюджета составили 2145,3 млн. грн. (в том числе: собственных  доходов&nbs...

07.07.2017 | 15:20

Під час проведення фестивалю «Mrplcity-2017» працюватимуть понад 900 працівників поліції

Про підсумки підготовки фестивалю у селищі Піщане та забезпечення правопорядку під час його проведення розповіли заступник міського голови Олександр Кочурін та начальник Центрального відділу...

07.07.2017 | 15:04

Протокол результатов замеров передвижной машины-лаборатории «Атмосфера» за 06 июля 2017 года

Ингредиент Дата Время Точка отбора Концентрация   (мг/м3) Кон-ция в единицах ПДК* ПДК  мах. раз.  (мг/м3) Пыль 06.07.17г....

07.07.2017 | 15:00

Чим живе КСН: діти комітету «Новоселівка» відвідали фестиваль Івана Купала (ФОТО)

        Свято Івана Купала - одне з найдавніших у східних слов'ян. І в наш час знаходяться шанувальники цих традицій. У парку імені Н.А. Гурова був організований фестиваль. Д...

07.07.2017 | 14:05

Степан Махсма в ефірі "МТВ" поділиться враженнями від участі в круглому столі, організованому Радою Європи, і в конференції "Міста солідарності"

          7 липня о 19: 00 в ефірі "Маріупольського телебачення" секретар ради Степан Махсма розповість про те, як досвід, отриманий на цих форумах, можна буде застосуват...

07.07.2017 | 13:55

Ксенія Сухова допомагає маріупольцям вирішувати соціальні проблеми

        Заступник міського голови Ксенія Сухова провела виїзний особистий прийом громадян.   За допомогою до неї звернулося 11 маріупольців. Більшість питань стос...

07.07.2017 | 13:46

Общественная организация «Совет председателей ОСМД г. Мариуполь»

        Общественная организация «Совет председателей ОСМД г. Мариуполь» довольно молода и для ее создания требовались немалые усилия. С начала 2016 года в Мари...

07.07.2017 | 13:01

Відключення холодної води 7 липня

          Сьогодні, 7 липня,  до 18.00 у зв'язку з виконанням робіт із заміни трубопроводу буде припинено подачу води по пр. Металургів, 83-97....

07.07.2017 | 10:01

Подорожуємо світом з бібліотекою ім. Серафимовича

          У бібліотеці ім. О. С. Серафимовича тривають заходи з циклу віртуально-туристичних подорожей світом. Цього разу діти зі співробітниками бібліотеки і працівникам...

07.07.2017 | 08:49

Читаємо українські книжки!

    З 4 по 8 липня в дитячій бібліотеці ім. К. І. Чуковського  проходить акція «Читаємо українські книжки». Бібліотекари провели для наймолодших своїх читачів - ви...

07.07.2017 | 08:34

Обговорюємо юридичні питання з тимчасово безробітними

На Дні відчинених дверей клієнти Маріупольського міського центру зайнятості відвідали лекцію з юридичних питань. Задля кращого розуміння тимчасово безробітним правових відносин у сфері зайня...

07.07.2017 | 08:27